Expert Software Developer / Technical Leader

Numer referencyjny: 202001001

Do naszego zespołu technologicznego zapraszamy doświadczonego Software Developera, który będzie pełnił wiodącą rolę w zespole oprogramowania łącząc:

  • zaawansowane kompetencje techniczne w obszarze oprogramowania, w tym jego budowy i metod zapewniania jakości,
  • umiejętność nawiązania kontaktu i komunikowania z klientem (przede wszystkim wewnętrznym),
  • wysokie kompetencje w prowadzeniu projektu oraz zespołu.

Expert Software Developer – Technical Leader bardzo dobrze zrozumie i samodzielnie zdefiniuje potrzebę użytkownika w zakresie oprogramowania i umiejętnie przeniesie tę potrzebę na grunt technologii. Dzięki swoim umiejętnościom zrozumie potrzeby klienta i odpowie na nie z użyciem zaawansowanych rozwiązań IT.

GŁÓWNE ZADANIA NA STANOWISKU

  1. Ciągła współpraca z zespołem rozwoju produktu w zakresie precyzowania potrzeb użytkownika oraz definiowania funkcjonalności i specyfikacji produktu uwzględniając dostępne możliwości urządzenia oraz dostępnych technologii.
  2. Kierowanie pracami rozwojowymi w zakresie oprogramowania. Współpraca przy strategii technologicznej XTPL w zakresie oprogramowania przy uwzględnieniu możliwości operacyjnych rozwoju oprogramowania w XTPL.
  3. Projektowanie, implementacja, integracja, testowanie i uruchamianie oprogramowania sterującego precyzyjnym drukiem pod kontrolą systemu operacyjnego Windows.
  4. Projektowanie, implementacja, integracja, testowanie i uruchamianie oprogramowania wbudowanego na platformie ARM Cortex M4.
  5. Interdyscyplinarna współpraca z zespołem XTPL przy realizacji zintegrowanych produktów mechatronicznych.
  6. Wdrażanie i realizacja zdefiniowanej strategii rozwoju firmy.

NASZE OCZEKIWANIA

  • Bardzo dobra znajomość C++ w zastosowaniu do tworzenia aplikacji desktopowych pod Windows do zastosowań
    w sterowaniu urządzeniami wbudowanymi.
  • Dobra znajomość C do programowania aplikacji w systemach wbudowanych na platformach mikrokontrolerów rodziny ARM Cortex-M4 w oparciu o FreeRTOS lub bare metal.
  • Nie mniej niż 8 lat doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku.
  • Umiejętność tworzenia specyfikacji oprogramowania.
  • Znajomość protokołów komunikacyjnych opartych na TCP/IP, USB i RS232 oraz ich zastosowanie w komunikacji pomiędzy urządzeniami embedded i PC Windows.
  • Bardzo dobra umiejętność pracy z GITem.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację w mowie i piśmie.
  • Zainteresowanie różnymi koncepcjami i ideami, elastyczność i konstruktywna postawa wobec zmian lub odstępstw od rutyny
  • Wysokie kompetencje pracy zespołowej, życzliwość i komunikatywność.
  • Odpowiedzialność za wyniki prac – ich spójność, jakość i wydajność.

DODATKOWE ATUTY

  • Dobra znajomość OpenCV oraz zagadnień związanych z przetwarzaniem obrazów.
  • Znajomość standardów C++: 11/14/17.
  • Stosowanie wzorców projektowych.
  • Umiejętność pracy z narzędziami laboratoryjnymi takimi jak: analizator stanów logicznych, oscyloskop, generator.
  • Doświadczenie w pracy z systemami mechatronicznymi.
  • Doświadczenie w charakterze właściciela produktu (Product Owner) lub technicznego właściciela produktu (Technical Product Owner).
  • Abstrakcyjne podejście do rozwiązywania problemów.

Dowiedz się więcej