Starszy Inżynier R&D w Laboratorium Aplikacyjnym

Numer referencyjny: 202002001

Do naszego zespołu Laboratorium Aplikacyjnego zapraszamy doświadczonego Starszego Inżyniera R&D, który razem z nami będzie rozwijał innowacyjną technologię druku transparentnych linii XTPL.

Starszy Inżynier R&D bardzo dobrze zrozumie innowacyjny proces druku XTPL oraz we współpracy z całym zespołem technologicznym skutecznie zdefiniuje kierunki jego rozwoju oraz zaproponuje metody udoskonalenia. Dzięki swojej interdyscyplinarnej wiedzy i doświadczeniu, Starszy Inżynier R&D będzie wytwarzał próbki druku struktur addytywnych poprzez ultraprecyzyjne deponowanie nanotuszu pochodzącego z Laboratorium Nanotuszów i Nanomateriałów XTPL.

Starszy Inżynier R&D wykorzysta swoje umiejętności komunikacji dla skutecznego dzielenia się wiedzą i opracowania najlepszej jakości druku. Jako członek zespołu XTPL, odegra kluczową rolę w procesie rozwoju naszej unikatowej technologii.

GŁÓWNE ZADANIA NA STANOWISKU

  • Opracowywanie, testowanie, optymalizacja i wdrażanie nowych rozwiązań problemów technologicznych w zakresie precyzyjnego druku
  • Wytwarzanie próbek druku na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne oraz ich charakteryzacja
  • Proaktywny udział w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań problemów technologicznych oraz aplikacyjnych
  • Aktywna współpraca z laboratorium mechatronicznym, chemicznym, symulacji numerycznych oraz działem rozwoju oprogramowania w zakresie projektowania rozwiązań związanych z adaptacją urządzeń, modułów, funkcjonalności oraz oprogramowania funkcjonujących w laboratorium aplikacyjnym
  • Prezentowanie wyników badań na spotkaniach zespołowych i firmowych; okazjonalne przygotowanie artykułów technologicznych (blogi, artykuły branżowe) lub udział w konferencjach branżowych
  • Merytoryczne i organizacyjne wsparcie zespołów projektowych
  • Potencjalne samodzielne kierowanie projektami badawczymi
  • Współpraca z zewnętrznymi ośrodkami badawczymi

 NASZE OCZEKIWANIA

  • Gruntowne wykształcenie w obszarze nanotechnologii lub optyki, fizyki, mechaniki, programowania, elektroniki, czy inżynierii materiałowej
  • Minimum 3 lata doświadczenia w pracy R&D w obszarze nanotechnologii lub pokrewnym, lub 2 lata doświadczenia zawodowego po doktoracie
  • Umiejętność stawiania i eksperymentalnej weryfikacji hipotez badawczych
  • Wysoki poziom samodzielności w proponowaniu rozwiązań problemów badawczych, planowaniu i prowadzeniu działań
  • Umiejętność syntetycznego dokumentowania wyników, wyciągania konkluzji i rekomendowania kierunków działań technologicznych
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego
  • Zainteresowanie różnymi koncepcjami i ideami, elastyczność i konstruktywna postawa wobec zmian lub odstępstw od rutyny
  • Wysokie kompetencje pracy zespołowej, życzliwość i komunikatywność
  • Odpowiedzialność za wyniki prac – ich spójność, jakość i wydajność

DODATKOWE ATUTY

  • Tytuł naukowy doktora
  • Doświadczenie międzynarodowe
  • Podstawowa umiejętność pracy z narzędziami zarządzania projektami (Asana/Trello/Monday/Wrike/lub podobny)
  • Podstawowa umiejętność programowania w językach C/C++ i/lub Python.

Dowiedz się więcej